I Gala Gminnych Mistrzów Sportu

27 czerwca na dziedzińcu kazimierzowskiej baszty w Ostrzeszowie odbyła się I Gala Gminnych Mistrzów Sportu. Jej organizatorem była inaugurująca swoją działalność w przestrzeni publicznej Fundacja Rozwój Powiatu Ostrzeszowskiego.

W cieniu zabytkowych murów w ciepłe niedzielne popołudnie 27 czerwca odbyło się wyjątkowe sportowe wydarzenie – wyróżniono i uhonorowano najlepszych sportowców z powiatu ostrzeszowskiego. I Gala Gminnych Mistrzów Sportu ma nie tylko popularyzować sport, ale być impulsem do jego dalszego intensywnego rozwoju na Ziemi Ostrzeszowskiej.

Celem Fundacji powołanej przez Patryka Jędrowiaka, Grzegorza Machaja i Michała Wrzesińskiego, jest nie tylko promowanie sportu, lecz działalność na wielu płaszczyznach – ekologia, kultura, sztuka, edukacja oraz wsparcie przedsiębiorczości – o czym mówiła podczas uroczystości Prezes Zarządu Fundacji Monika Kaźmierczak.

Radę Fundacji tworzą wszyscy burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu oraz osoby związane z kulturą, sportem, gospodarką, co tworzy sprzyjający klimat do wspólnych powiatowych przedsięwzięć.

Kapituła składająca się głównie z włodarzy miast i gmin utytułowała wielu sportowców, trenerów, kibiców, różne sportowe inicjatywy za 2020 rok aż w 11 kategoriach. Wyróżnienia, statuetki i nagrody trafiły do rąk najlepszych z najlepszych. Owacjami na stojąco liczni goście podsumowali długoletnią i wybitną działalność Janusza Paprzyckiego, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę w kategorii Super Champion. I Galę Gminnych Mistrzów Sportu uświetniły występy – Trio Bartka Fikusa z Ostrzeszowa i gościa specjalnego Janusza Cedro.

WYNIKI

Sportowiec Roku:

Natalia Nieruchalska, złoty Medal Mistrzostw Europy w sprincie drużynowym IV Miejsce w sprincie indywidualnym i na 500m TT Mistrzyni Polski w sprincie indywidualnie i drużynowo, dyscyplina: kolarstwo torowe

Sportowiec Senior:

Jerzy Przygoda, tenis Stołowy/ tenis ziemny

Wydarzenie Sportowe Roku:

Basket Skills Liga za cykl turniejów koszykówki zorganizowanych z nowatorskim podejściem.

Drużyna Roku:

Uczniowski Klub Sportowy Piast Ostrzeszów, zwycięstwo w Wielkopolskim Pucharze Polski, wicemistrz 2 ligi w debiutanckim sezonie, dyscyplina: tenis stołowy

Inwestycja Sportowa Roku:

Gmina Kobyla Góra za budowę Sali Gimnastycznej w Parzynowie

Odkrycie Sportowe Roku:

Hanna Sipurzyńska, Mistrzyni Województwa w biegu na 100m U-14, dyscyplina: lekkoatletyka

Sportowiec Niepełnosprawny:

Andrzej Jen, biegacz długodystansowy

Trener Roku:

Dawid Sobieraj, Trener Medalistów Mistrzostw Polski w LA, dyscyplina: lekkoatletyka

Super Champion:

Paweł Walczak, Pelikan Grabów, dyscyplina: piłka nożna

Kibic Roku:

Jan Smug, LZS DoruchówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest