,,Kadry z Południa’’ w kępińskiej bibliotece

Kogo zachwyca niebo nad Mroczeniem? Pełne gwiazd, z wyraźnie zarysowaną, zapierającą dech w piersiach Drogą Mleczną? To właśnie ta sceneria, prezentowana na fotografii wykonanej przez Patryka Biegańskiego, spotkała się z największym zainteresowaniem gości wystawy ,,Kadry z Południa’’.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło 29 czerwca w Muzeum Ziemi Kępińskiej, które udostępniło Bibliotece miejsce w związku z przygotowaniami do planowanego remontu budynku przy ul. Kościuszki 7. Zanim udostępniono fotografie zwiedzającym, fotograf Patryk Biegański opowiedział o charakterze wystawy. Oprócz wspomnianego Mroczenia, skąd pochodzi autor, prezentowane zdjęcia wykonane zostały w miejscach znajdujących się na południe od naszego regionu, stąd nazwa, „Kadry z Południa”. Podczas otwarcia wystawy fotografie zbierały dobre recenzje, a ich autor cierpliwie odpowiadał na pytania gości.
Patryk Biegański jest miłośnikiem fotografii, który uczył się jej sam, od podstaw, i to w dodatku od stosunkowo niedawna. Mimo to jego zdjęcia budzą głębokie uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Świadczą o tym m.in. zdobyte wyróżnienia przez National Geographic America, National Geographic Polska czy prestiżowy magazyn „Fotografia”, a także wygrywane konkursy fotograficzne. Współpracował m.in. z przewodnikiem internetowym GoodPoland.com „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”, a dzięki uprzejmości różnych serwisów wydał serie pocztówek oraz kalendarzy, udzielał wywiadów oraz prezentował swoje prace na wystawach.
Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 20 lipca 2018 r. w godzinach pracy Muzeum Ziemi Kępińskiej.
Warto dodać, że prezentowane na wystawie fotografie dostępne są do kupienia bezpośrednio u ich autora (kontakt uzyskać można za pośrednictwem Biblioteki).
Wystawa zorganizowana została przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, zadanie: „Biblioteka zbliża ludzi”.
UGBZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest