Podsumowanie sezonu biegowego Sparta Ultra Team

W Laskach odbyło się roczne podsumowanie sezonu biegowego klubu sportowego Sparta Ultra Team.
Na tę okoliczność przygotowana została prezentacja multimedialna, która uwzględniała przedstawienie osiągnięć wszystkich zawodników oraz podsumowanie ogólnej działalności klubowej. Spotkanie poprowadził prezes klubu Łukasz Grycman, który dziękował również wszystkim sponsorom oraz osobom aktywnie wspierającym podejmowaną działalność.
Aktualnie klub sportowy Sparta Ultra Team liczy 25 zawodników, którzy w 2018 roku wystartowali w około 170 różnych imprezach biegowych na terenie całej Polski, jak również poza granicami kraju. Były to biegi różnego typu: od pokonywania tras w zawodach nordic walking po biegi górskie długodystansowe liczące ponad 100 km. Tych najdłuższych biegów, w granicach około 80- 115 km, było aż 28. Należy podkreślić, że zawodnicy klubu w tych wszystkich zawodach ponad 40 razy zdobywali miejsca w czołówce na podium, co jest dużym osiągnięciem.
Działalność klubu w 2018 roku nie ograniczała się tylko do udziału w zawodach biegowych. Klub był organizatorem wielu akcji społecznościowych, takich jak: sprzątanie terenów leśnych, udział w zbiórce odzieży dla osób ze zintegrowanego systemu pomocy MONAR oraz zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.
Za te wszystkie działania i osiągnięcia sportowe dziękował wójt Grzegorz Hadzik. Ponadto, w ramach dotacji dla klubu sportowego Sparta Ultra Team z budżetu Gminy Trzcinica w 2018 r. został dofinansowany zakup strojów i sprzętu sportowego służącego promocji Gminy Trzcinica. UGTZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest