Przepiękny koncert w kościele w Hanulinie

W miniony piątek w kościele parafialnym w Hanulinie z jubileuszowym koncertem wystąpił zespół poezji śpiewanej ,,Cisza Jak Ta”.

,,Cisza Jak Ta” to zespół tworzący aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich dwudziestego wieku, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka i Edward Stachura, jak i współczesnych: Wiesława Kwinto-Koczan, Ewelina Marciniak, Barbara Borzymowska czy Tomasz Borkowski. Autorami tekstów są również aktualni lub byli członkowie zespołu: Michał Łangowski, Mariusz Skorupa, Mariusz Borowiec czy Mateusz Wyziński. Zespół w ciągu 15 lat istnienia zagrał ponad 550 koncertów w całym kraju, wydał 9 płyt rejestrujących ponad 80 utworów.
Podczas trwającego blisko dwie godziny koncertu zespół wykonał swoje największe przeboje ubierając w nuty słowa wielkich polskich poetów. Muzyczna podróż odbywała się po szlakach poezji, muzyki i ludzkiej wrażliwości a artyści przedstawiali teksty znanych polskich poetów i oprawiali je w przepiękne melodie, które pozwoliły publiczności na chwilę refleksji i zadumy. Grupa wykonała też utwory napisane przez siebie. Wieczór przepełniony pięknymi tekstami, aranżacjami i barwnymi głosami wykonawców zachwycił publiczność zgromadzoną w kościele. Wokalista Michał Łangowski zapraszał wszystkich do aktywnego włączenia się do wspólnego śpiewania. Zebrani bardzo chętnie włączali się do wspólnego śpiewania i nagradzali artystów gromkimi brawami.
Z okazji 15-lecia pracy organizatorzy koncertu wręczyli artystom okolicznościową statuetkę. ŁMZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest