Wielkie śpiewanie w Siemianicah

Styczniowe kolędowanie stało się już w Siemianicach tradycją.
– Nie pamiętam, które to z kolei spotkanie pastorałkowe, ale na pewno od lat wspiera je i jest jego dobrym duchem ksiądz proboszcz Marek Olszewski -przyznaje wójt Adam Kopis. – Od jakiegoś czasu odbywa się ono w święto Trzech Króli. Nasze wspólne kolędowanie jest tak piękne, że z pewnością będziemy je kultywować.
Podczas koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Kolędnicy odśpiewali w nieco zmienionej aranżacji m.in. „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Mędrcy świata, monarchowie”, a także utwory w góralskim stylu. Z trudnym repertuarem poradzili sobie doskonale. Również niełatwą świąteczną piosenkę francuską – o Noel – zaśpiewały siostry Sara i Maja Kasprzakówny, akompaniując sobie na gitarze i flecie przy wsparciu grającej na organach Anny Samolewskiej.
Między wszystkimi pieśniami zręcznie wplecione były fragmenty kolęd, które na gitarze grał Marcin Krzywański. We wspólne śpiewanie włączyła się także publiczność – mali i duzi parafianie – wykonując na koniec jeden ze świątecznych szlagierów „Przekażcie sobie znak pokoju”.
– Obecny rok przebiega pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” – podsumował koncert ks. proboszcz Marek Olszewski. – I naprawdę tego Ducha można było doświadczyć, jego mocy posłuchać. Dzięki temu wydarzeniu na pewno nagromadzimy dużo światła, na cały rok, do następnego Bożego Narodzenia.
Narratorkami koncertu były Karolina Goj i Dominika Pośpiech z Urzędu Gminy. Dzieci i młodzież do występu przygotowali: Martyna Pacyna, Przemysław Durlej i Rafał Kaczmarzyk. Organizacją zajęły się parafia Siemianice i gmina Łęka Opatowska.
Po koncercie młodzi wykonawcy, ich opiekunowie i organizatorzy zostali zaproszeni przez właścicieli zajazdu w Siemianicach na poczęstunek. EWZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest