Zespół Szkół w Perzowie ma nową bibliotekę

13 maja w Zespole Szkół w Perzowie uroczyście otwarto nową bibliotekę. – Nasza nowa biblioteka jest miejscem bardzo przyjaznym. Przyciąga nie tylko zbiorem książek, ale także oryginalnym wyposażeniem – podkreślała dyrektor szkoły Barbara Maras. – Bajkowe postacie na ścianach biblioteki narysowali sami rodzice, którym chciałam bardzo podziękować za tak duże zaangażowanie w tworzeniu biblioteki.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali obecni na uroczystości goście: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Violetta Słupianek, wizytator Delegatury Małgorzata Wanzek, asystentka senatora Łukasza Mikołajczyka Karolina Winiecka, wójt Danuta Froń oraz dyrektor ZS w Perzowie Barbara Maras. Otwarcie biblioteki uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli klas I-III. Miała ona charakter otwartej lekcji patriotycznej nawiązującej do 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli również w projekcie edukacyjnym, którego głównym zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej w formie plakatu nawiązującego do tematu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.
Zaproszeni goście odwiedzili tego dnia również przedszkole i żłobek w Perzowie oraz nowo otwartą salę gimnastyczną w Zespole Szkół w Trębaczowie. JRZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest