KĘPNO: Absolutorium z poselskim wsparciem

Jednogłośni byli na czwartkowej sesji kępińscy radni udzielając burmistrzowi Piotrowi Psikusowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Do grona zadowolonych dołączyła również poseł Bożena Henczyca. – Te pieniądze, które są pozyskiwane dla budżetu, to jest coś nieprawdopodobnego – mówiła.

Dochody w kwocie 111.465.064 zł zrealizowane zostały w 97,79% procentach. Wydatki zamknęły się w kwocie 119.102.764 zł (92,05%). Zadłużenie na koniec 2017 r. z tytułu obligacji, kredytów i pożyczek długoterminowych wynosiło łącznie 32.926.000 zł, co stanowi 29,5%.

Satysfakcja i mobilizacja

Wykonanie budżetu uzyskało pozytywną opinię zarówno Komisji Budżetowej i Komisji Rewizyjnej, jak i Regionalnej Izby Obrachunkowej. W tej sytuacji radnym nie pozostało nic innego, jak podnieść ręce za udzieleniem absolutorium, co też zrobili jednogłośnie. Burmistrz Piotr Psikus nie krył zadowolenia. – To powód do satysfakcji, ale też powód do tego, żeby nie zwalniać tempa i pracować na rzecz Miasta i Gminy Kępno – przekonywał.

Powiat be, gmina cacy

Obecna na sesji poseł Bożena Henczyca za jednym zamachem postanowiła porównać i podsumować pracę burmistrza, jak i zarządu powiatu kępińskiego. – Kilkanaście dni temu uczestniczyłam także w sesji absolutoryjnej, ale Rady Powiatu i porównując wszystkie informacje, to jestem zachwycona działaniem samorządu Gminy Kępno – mówiła.- Mam wrażenie, że Powiat kompletnie działa bez wizji  i pomysłów.

Dotknięta i obrażona

Posłanka Platformy Obywatelskiej postanowiła odnieść się również do medialnej zawieruchy, towarzyszącej konfliktowi między burmistrzem a strażakami.
– Nie zgadzam się na próby działań, które są podejmowane przez niektóre osoby i organizacje inspirowane przez te osoby, na pokazywanie negatywnego wizerunku pana burmistrza w mediach ogólnopolskich – mówiła. – To nie jest pokazywanie tylko burmistrza, tylko miasta, a ja, jako mieszkanka tego powiatu poczułam się dotknięta i obrażona. Mam nadzieję, że więcej takich działań nie będzie. Problemy się rozwiązuje, a nie biega po mediach i pokazuje nieprawdę i ohydną manipulację – oświadczyła.
Na czym miałyby polegać ta ,,ohydna manipulacja’’ i ,,pokazywanie nieprawdy’’, tego ,,dotknięta i obrażona’’ pani poseł na sesji nie wyjaśniła. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest