Tragiczne żniwo wypadku (AKTUALIZACJA)

Dwie osoby zginęły w wypadku, do jakiego doszło wczoraj przed godz. 21 w Nowej Wsi Książęcej. BMW, którym podróżowało dwóch Polaków i dwóch Ukraińców, wypadło z drogi, dachowało i uderzyło w drzewo.

– Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zastali samochód osobowy po dachowaniu w przydrożnym rowie; trzy osoby poszkodowane znajdują się na zewnątrz, a jedna pozostaje w pojeździe – mówi kpt. Jarosław Kucharzak, zastępca komendanta PSP w Kępnie. – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Zespoły Ratownictwa Medycznego, które przybyły na miejsce zabrały dwie osoby poszkodowane do szpitala, natomiast u dwóch osób lekarz stwierdził zgon. Osoby ranne zostały przewiezione do szpitala w Kępnie, skąd śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostały przetransportowane do lecznicy we Wrocławiu.

– Kierujący BMW 28-letni mieszkaniec gm. Rychtal jadąc z miejscowości Drożki w kierunku Nowej Wsi Książęcej stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie pobocze, gdzie uderzył dachem w przydrożne drzewo – mówi sierż. Justyna Niczke, oficer prasowy KPP w Kępnie. – W samochodzie jechały 4 osoby. Na miejscu zginął kierowca oraz jeden z pasażerów, 29-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie powiatu kępińskiego, który pomimo reanimacji zmarł. Dwóch pozostałych pasażerów – 39-letniego mieszkańca gm. Rychtal a także 26-letniego obywatela Ukrainy przetransportowano do szpitali w Kępnie i Wrocławiu.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest