48-latek napadł na policjantów

48-letni mieszkaniec gminy Rychtal napadł na interweniujących w jego domu policjantów.

19 lutego w Rychtalu doszło do nietypowego zdarzenia. Patrol policji udał się do jednego z domów, aby przeprowadzić czynności w sprawie demoralizacji nietrzeźwej 15-latki. W momencie, gdy policjanci mieli przeprowadzić rozmowę z nieletnią, w progu pokoju stanął jej 48-letni ojciec, który na widok policjantów mocno się wzburzył. Był agresywny, zaczął ubliżać policjantom, grozić im, używając słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obelżywe. Usiłował ich wyprosić z domu. Próbował także odebrać mundurowym materiały niezbędne do wykonania czynności procesowych. Początkowo rodzina i sami funkcjonariusze próbowali uspokoić agresora.

– Jednak ten stawał się coraz bardziej agresywny i usiłował szarpać się z funkcjonariuszem – mówi st. sierż. Anna Lubojańska, rzecznik KPP w Kępnie. – Został natychmiast obezwładniony przy użyciu siły fizycznej, a także gazu łzawiącego. Trafił następnie do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania był kompletnie pijany – miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu.

Dziś usłyszał zarzuty, przedstawione mu przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kępnie, które dotyczyły m.in. naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia i wymuszania na funkcjonariuszach zaprzestania czynności służbowych.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest