Jubileusz 20-lecia zespołu Słupianie

 

Z okazji 20-lecia zespołu Słupianie Stowarzyszenie Gminy Baranów zaprosiło seniorów, chóry, zespoły śpiewacze i folklorystyczne na „Noc Świętojańską z pieśnią ludową”, którą zorganizowano na placu pod namiotami przed Dworkiem w Donaborowie. Z tej okazji zespół został uhonorowany odznaką ,,Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

Na przegląd przyjechało 9 zespołów: chór Jutrzenka, zespół folklorystyczny Doruchowianie, zespół Harmonia z CKS „Pod Żurawiem” z Kępna, chór Harmonia z Grabowa, zespół Laskowianie, zespół Perzowianie, chór „Echo” z Łęki Opatowskiej, zespół „Ale Babki” PZERiI w Bralinie i zespół Słupianie.

Krótką historię zespołu Słupianie przedstawił prowadzący spotkanie Mirosław Sokołowski. Były życzenia, jubileuszowy tort i szampan.

– Nasz chór okrasza nam wszystkie uroczystości, występuje w kraju i za granicą, reprezentuje i promuje naszą gminę Baranów. Jesteśmy dumni z naszego zespołu – podkreślała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Przyszedł też czas na plecenie wianków. Przy muzyce, kawie, kiełbaskach z grilla, chlebku ze smalcem, kiszonych ogórkach czas upływał bardzo. Zwieńczeniem przeglądu był koncert piosenek w wykonaniu Michała Chrupały. ŁMZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest