Biadaszki: Pół miliona złotych na drogę

W Biadaszkach (gm. Łęka Opatowska) wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i wójt Adam Kopis podpisali umowę na dofinansowanie w kwocie 500.000 zł budowy dalszej części drogi z Biadaszek do Kuźnicy Skakawskiej. Środki te pochodzą z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Gmina Łęka Opatowska otrzymała pół miliona złotych dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego na budowę dalszej części drogi z Biadaszek do Kuźnicy Skakawskiej. Łączy ona dwie gminy, dwa powiaty i dwa województwa. Podczas uroczyści podpisania umowy o dofinansowanie, jaka miała miejsce w Biadaszkach, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wrócił pamięcią do spotkania z władzami samorządowymi gminy Łęka Opatowska na tej drodze, jakie miało miejsce kilka miesięcy temu. Wówczas wójt Adam Kopis podkreślał, że droga ta, choć polna, łączy dwie gminy, dwa powiaty i dwa województwa. Aby je połączyć, trzeba wybudować kilometrowy odcinek drogi. – Zadeklarowałem wówczas, że będę czynił starania o wsparcie, takie specjalne, dla gminy Łęka Opatowska, ponieważ wiadomo, że z własnego budżetu byłoby trudno tę drogę tu wybudować – przyznał marszałek.
Ostatecznie udało się pozyskać pół miliona zł na to zadanie. – Myślę, że to jest kwota, która pozwoli na wybudowanie tej drogi – wyznał Krzysztof Grabowski. – Będziemy czekali również i obserwowali, co dzieje się u naszych sąsiadów po stronie województwa łódzkiego. Myślę, że też doprowadzą do tego, aby tam droga asfaltowa powstała i żeby to połączenie było łatwiejsze dla mieszkańców.
– Cieszę się niezmiernie z tego, co pan marszałek był łaskaw dowieźć tutaj do gminy Łęka Opatowska – mówił zadowolony Kopis.
Okazuje się, że właśnie tą drogą wielokrotnie przejeżdżał obecny na uroczystości poseł Andrzej Grzyb, kiedy jechał na dożynki do Wielisławic. Poseł wspominał też z sentymentem Opatów, gdzie mieściło się Gimnazjum im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Choć nie tylko. – Wspominam Opatów ze względu na działacza ludowego z Opatowa Tadeusza Moskę, który opisał historię Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – mówił poseł. – Tę historię przekazałem Marianowi Pilotowi i w efekcie zostało to opublikowane w czasopiśmie Regiony. To był największy nakład, który rozszedł się bardzo szybko. To są piękne wspomnienia. Niech te drogi się otwierają, bo każda nowa droga to duże możliwości dla danych miejscowości – podsumował.
Samorząd Łęki Opatowskiej otrzymał też 113,5 tys. zł dofinansowania na przebudowę dwóch dróg na terenie gminy: w Łęce Opatowskiej (ul. Kolejowa) i w Opatowie (ul. Spacerowa). ŁMZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest