BRALIN: Milion dofinansowania na budowę przedszkola

Kolejny milion złotych pozyskała Gmina Bralin na budowę przedszkola. Tym razem z programu ,,Maluch +”. Całkowity koszt inwestycji to 6.417.796 zł.

Przypomnijmy, pierwszy milion na prowadzoną przy ul. Wiosennej inwestycję Gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Dofinansowanie pochodziło z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kolejna dobra wiadomość dotarła do Bralina w ubiegłym tygodniu, kiedy okazało się, że lokalny samorząd pozyskał kolejną pokaźną, bo sięgającą 979.200 zł dotację Bralin pozyskał z programu „Maluch +” z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dofinansowanie dotyczy żłobka, który będzie funkcjonował przy przedszkolu.
– Cieszy kwota, którą pozyskaliśmy – mówi wójt Roman Wojtysiak. – Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie wnioski zyskały akceptację, to mamy się z czego cieszyć, ponieważ pozyskane środki pieniężne powodują, że tej kwoty nie musimy wydawać z naszego budżetu.
Tymczasem Przemysław Rachel – kierownik budowy przedszkola w Bralinie – z zadowoleniem mówi o dotychczasowym przebiegu prac, mimo dość deszczowego okresu jesienią. Jeszcze w październiku zeszłego roku rozpoczęły się prace przy konstrukcji dachu. Trwały do połowy listopada. Z kolei wraz z początkiem listopada harmonogram był znacznie bogatszy, przewidywał bowiem prace dekarskie i elewacyjne. Zarazem zakończono wykonywanie ścian działowych i rozpoczęto roboty instalacyjne. Związane były z instalacją elektryczna i sanitarną. W grudniu roboty instalacyjne były kontynuowane. W połowie grudnia przystąpiono do montażu ślusarki aluminiowej zewnętrznej.  Jednocześnie rozpoczęły się prace tynkarskie, które były prowadzone przez cały styczeń tego roku. 1 lutego na placu budowy przedszkola pojawili się dekarze. Nadal były prowadzone prace przy elewacji. 2 lutego rozpoczęto wylewki betonu. W połowie miesiąca zakończą się prace tynkarskie zewnętrzne i prace posadzkowe. Już w marcu wznowione zostaną prace elewacyjne. Jednocześnie marzec będzie okresem, kiedy nastąpi początek prac nad zagospodarowaniem terenu. Konkretnie będzie to wykładanie kostki brukowej. W marcu też rozpoczną się roboty wykończeniowe. Będą kontynuowane w miesiącachkwietniu, maju i czerwcu. W ramach inwestycji zostanie zrealizowany 8-oddziałowy budynek przedszkolno-żłobkowy. Powierzchnia zabudowy – 1.669 m2, powierzchnia netto – 1.470 m2, kubatura – 9.288 m3, wysokość budynku – 7,06 m.
Grzegorz BanaszakZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest