Europoseł Andrzej Grzyb na kępińskim rynku

– Jesteśmy zgodni co do tego, że po 15 latach należy zakończyć ten podział i zróżnicowanie co do wysokości dopłat bezpośrednich – wyznał na kępińskim rynku europoseł Andrzej Grzyb. – To nie jest tylko moje stanowisko i moich kolegów z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale również wszystkich polskich posłów oraz wszystkich posłów z nowych krajów członkowskich.

Podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Grzyb mówił o tym, jak wiele udało się zrobić w Polsce dzieli środkom unijnym, jako przykład podał m.in. rewitalizację kępińskiego rynku. I że trzeba się przygotować do uchwalenia nowego budżetu na kolejne 7 lat, co będzie już zadaniem nowego, wybranego 26 maja Parlamentu Europejskiego.

WYRÓWNAĆ DOPŁATY

Zdaniem Grzyba nadszedł już z najwyższy czas, aby zlikwidować różnice w dopłatach bezpośrednich dla rolnictwa. – Jesteśmy zgodni co do tego, że po 15 latach należy zakończyć ten podział i zróżnicowanie co do wysokości dopłat bezpośrednich – wyznał. – To nie jest tylko moje stanowisko i moich kolegów z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale również wszystkich polskich posłów oraz wszystkich posłów z nowych krajów członkowskich.

BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE

Europoseł tłumaczył, że ważnym zadaniem z jakim zmierzyć się będzie musiała w najbliższych latach Unia Europejska będzie kwestia bezpieczeństwa energetycznego. – Tutaj szczególny nacisk chciałbym położyć na odnawialne źródła energii, ponieważ fundusze europejskie w dużej części będą przeznaczone na nową energię, zapewne wszystkim znane odnawialne źródła energii – mówił poseł. Przypomniał równocześnie, że w ubiegłym roku Urząd Marszałkowski w Poznaniu ogłosił konkurs na unijne dotacje na odnawialne źródła energii. W sumie przeznaczono na to 90 mln zł. – Zgłosiło się dwa razy więcej chętnych, niż było pieniędzy – podsumował.

NA PROFILAKTYKĘ I LECZENIE

Jako niezmiernie ważny dla całej Unii Europejskiej uznał europoseł program związany z profilaktyką i leczeniem chorób nowotworowych. – W Polsce na choroby nowotworowe zapada około 100 tysięcy osób rocznie – wyznał, zapewniając równocześnie, że w budżecie Unii mają się znaleźć dużo większe środki na to zadanie.

CZŁOWIEK STĄD

Obecny na spotkaniu z dziennikarzami wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski przypomniał, że za tydzień i dwa dni będziemy dokonywali ważnych wyborów. – Ważnych nie tylko dla Polski, ale także dla Wielkopolski. – Spotkaliśmy się, by podsumować 10 lat pracy Andrzeja Grzyba w Parlamencie Europejskim. Posła doświadczonego, jednego z najlepiej ocenianych i jednego z najlepszych z Polski. Człowieka stąd, z tej ziemi, z Południowej Wielkopolski. ŁM

Andrzej Grzyb jest ,,trójką” na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, w którym zasiada już trzecią kadencję.Jeden komentarz z Europoseł Andrzej Grzyb na kępińskim rynku

  1. No ale jestem porażony tymi tłumami. Wpierw PSL odwrócił się od wsi i robił co mógł aby nasze rolnictwo zniszczyć. Teraz od PSL odwrócili się polscy chłopi. A jak wiadomo – chłop potęgą jest i basta. Wieś w zdecydowanej większości wybiera dziś PiS. Wygląda na to, że po przedwczesnej śmierci Samoobrony, przyszła kolej na PSL. Przegrana w tegorocznych wyborach szczególnie do Sejmu i Senatu może być gwoździem do trumny, na którą PSL pracował całe lata. W tym będąc 16 lat współkoalicjantem.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest