Fałszywy policjant zatrzymany

W poniedziałek 22 grudnia mieszkańcy powiatu kępińskiego otrzymywali telefony z fałszywymi informacjami o wypadkach drogowych swoich najbliższych. Była to kolejna próba oszukania oraz wykorzystania osób starszych.

22 grudnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz dzielnicowi otrzymywali liczne sygnały od mieszkańców powiatu o telefonach, w których byli informowani o wypadkach z udziałem ich najbliższych oraz obowiązkiem zapłacenia kary grzywny. – Nasi funkcjonariusze reagowali na każdy otrzymany taki sygnał od obywateli i to dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z Posterunku Policji w Bralinie oraz świadomości mieszkańców gminy Bralin udało się zatrzymać w Nowej Wsi Książęcej 41–letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który przyszedł do 72–letniej kobiety odebrać naszykowane dla niego pieniądze – mówi sierż. Rafał Stramowski z KPP w Kępnie.

W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ten kilka godzin wcześniej dokonał taką samą metodą oszustwa na 76–letniej mieszkance gminy Blizanów, od której odebrał pieniądze w kwocie 27 tysięcy złotych. Pieniądze zostały odzyskane i wróciły do właścicielki.

Policja apeluje do wszystkich, aby zachowali czujność oraz opanowanie. O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie informować Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie lub pod numer alarmowy 112. – W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie „ Akcjach”, których finałem ma być przekazanie pieniędzy – dodaje sierż. Stramowski.

źródło: KPP KępnoZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest