Kępiński mural niepodległościowy

Przy ul. Kwiatowej w Kępnie został odsłonięty mural niepodległościowy. Kępiński mural wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym odsłonięciu uczestniczyli: burmistrz Piotr Psikus, prezes Spółki TBS Radosław Pieles oraz harcerze z Hufca ZHP w Kępnie.

Mural jest efektem konkursu, który został ogłoszony na początku tego roku. Jury w składzie: Magdalena Wieczorek, dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Dominik Makosch, historyk, nauczyciel, członek Rady Muzeum, Agata Józefowicz, grafik, Sylwia Humelt, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskich UMiG, zdecydowało że kępiński mural inspirowany będzie pracą Dominiki Gruszki z Łęki Opatowskiej.
Dominika Gruszka zgłosiła pracę przedstawiającą sztab Józefa Piłsudskiego. Laureatka na co dzień jest studentką architektury wnętrz a jedna z jej prac zdobiła już kępińskie mury. Tak było m.in. kiedy Muzeum ogłosiło konkurs „Potworowski jest w mieście”. Przy powstaniu muralu Kępiński samorząd współpracował z Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz spółką TBS, która na ten cel użyczyła ścianę swojego budynku.Ostateczny projekt przygotowała firma „Nietak” Łukasza Zasadniego z Rudy Śląskiej, która ma 20-letnie doświadczenie w wykonywaniu murali. Warto dodać, że mural brał udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Kępiński samorząd znalazł się wśród laureatów konkursu i uzyskał dofinansowanie na jego wykonanie w wysokości 10 000 zł. UMKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest