Kępno: Mikołowski przewodniczącym Rady

Radny Grzegorz Mikołowski został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Kępnie, jego drugim zastępcą wybrano Grzegorza Jańskiego. W ten sposób w radzie, w której w ostatnim czasie doszło do przetasowań koalicyjnych i klub popierając burmistrza Piotra Psikusa stracił większość doszło do symbolicznej zmiany warty.

W czwartkowej (15 lipca) sesji, która tak naprawdę zwołana została tylko w celu wyboru nowego przewodniczącego rady i jego zastępcy uczestniczyło 21 radnych. Już podczas przyjęcia porządku obrad 8 z nich było przeciw, 13 za.
Przewodniczący powołanej przez radę komisji skrutacyjnej Maciej Baciński zapoznał radnych z regulaminem wyborów. Kandydaturę Grzegorza Mikołowskiego na przewodniczącego rady zgłosił radny Marcin Tyc. Innych kandydatur nie było. W głosowaniu tajnym poparło ją 13 radnych, 8 głosów okazało się nieważnych, a 1 był przeciw.
– Bardzo serdecznie dziękuję za oddane głosy. Myślę, że będę godnie reprezentował to stanowisko i przewodniczył sesjom Rady Miejskiej w Kępnie – wyznał nowy przewodniczący tuż po tym jak prowadzący obrady wiceprzewodniczący rady Marcin Tyc odczytał stosowną uchwałę.
– Zgłosiłem kandydaturę pana Grzegorza Mikołowskiego z tego względu, że wydawało mi się i jestem przekonany, że będzie dobrze sprawował swoją funkcję, jest merytorycznie przygotowany do pełnienia tej funkcji – wyznał już po wyborach Marcin Tyc. – Myślę, że rada pod jego nadzorem będzie pracować sprawnie, że nie będzie utrudnień, jeśli chodzi o pracę Rady Miejskiej.
Nowy przewodniczący rady Grzegorz Mikołowski nie ukrywał, że ma świadomość, że stoi przed ogromnym i trudnym zadaniem. – Wszystko przede mną, czas pokaże jak to wszystko będzie dalej przebiegać -oświadczył. – Teraz w pracy zawodowej mam wakacje (G. Mikołowski jest nauczycielem w ZSP nr 1 w Kępnie – przyp. red.), trochę odpoczynku a potem będę zbierał siły, by godnie i dobrze prowadzić sesje. Trzeba zakasać rękawy, byśmy wszyscy byli zadowoleni dla dobra mieszkańców miasta i gminy.
– To dla mnie coś całkiem nowego – nie ukrywał Paweł Jański. – Przede wszystkim liczę na współpracę starszych stażem radnych, aby nie było oporów. Liczę na transparentność i przede wszystkim na kompromis. W moim osobistym życiu kompromis zawsze mi pomagał i liczę, że tutaj kompromis pomoże w pracy i w działaniu na rzecz miasta i gminy Kępno. ŁMZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest