Myśliwi kupili dla szpitala ambulans

W miniony piątek brać myśliwska przekazała Szpitalowi w Kępnie ambulans. Środki na ten cel w wysokości ponad 100 tys. zł zebrano w ramach akcji Koła Myśliwskiego nr 10 ,,Dzik” pn. ,,Zestrzelimy koronawirusa”. Nowa karetka służyć będzie zespołowi pobierającemu wymazy w kierunku COVID-19.

Przypomnijmy, że Szpital w Kępnie, odpowiadając na prośbę Wojewody Wielkopolskiego, jako pierwszy zorganizował zespół do pobierania wymazów w kierunku COVID-19 u osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu kępińskiego, jak i na terenie województwa wielkopolskiego.

– Od miesiąca każdego dnia nasz zespół pokonuje ok. 500-600 km dziennie docierając do osób, które w nadziei, nerwach i niepewności oczekują na pobranie wymazów i uzyskanie wyników, aby mogli wrócić do pracy, rodziny czy prowadzić normalny tryb życia – mówi Beata Andrzejewska, dyrektor SP ZOZ w Kępnie.

Tylko do minionego czwartku zespół kępińskiego szpitala pobrał ok. 600 próbek. Ostatnie dni to intensywna pomoc na terenie powiatu krotoszyńskiego i pleszewskiego, zarówno dla personelu medycznego, jak i służb mundurowych, które zostały poddane kwarantannie.

Szpital w Kępnie odpowiedział też na apel Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie utworzenia dodatkowego zespołu transportowego tzw. Transport COVID, który służy do przewożenia pacjentów na oddziały zakaźne z terenu wielkopolski. Do dnia dzisiejszego wykonanych było kilkadziesiąt takich transportów z terenu Wielkopolski.

– Nasza ciężka praca i zaangażowanie personelu medycznego nie byłyby możliwe gdyby nie bezinteresowne wsparcie przyjaciół naszego szpitala – mówi dyrektor Andrzejewska. – W tym trudnym okresie możemy się przekonać o wielkim sercu i życzliwości wielu osób. Ogromnym wyzwaniem było zorganizowanie samochodów, karetek do realizacji nowych zadań. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o zakupie i przekazaniu dla naszego szpitala, właśnie na potrzeby pobierania wymazów w kierunku COVID-19, samochodu transportowego. Nowy samochód to gwarancja pewnego i szybkiego dotarcia do pacjentów celem pobrania wymazów, zapewnienie lepszych warunków i bezpieczeństwa pracy personelu medycznego oraz oszczędność w kosztach eksploatacji samochodu. Dziękujemy wszystkim współtwórcom akcji w imieniu pacjentów i personelu medycznego.

Fot. dzięki uprzejmości SP ZOZZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest