Noworodek tuż po porodzie zmarł (AKTUALIZACJA)

Nie żyje noworodek, który przyszedł na świat w miniony czwartek (28 listopada) w kępińskim szpitalu.

32-letnia mieszkanka powiatu kępińskiego rodziła w 38. tygodniu ciąży. Miało to być jej piąte dziecko. Ze względu na słaby puls noworodka podjęto decyzję o cesarskim cięciu, wezwano też specjalistyczną karetkę noworodkową z Ostrowa Wielkopolskiego, niestety dziecko zmarło.

Szpital wydał komunikat w tej sprawie: W dniu 28 listopada br. miał miejsce zgon noworodka. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Rodzinie zapewniono pomoc psychologiczną – czytamy.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Jak mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, zabezpieczona została dokumentacja medyczna dotycząca przebiegu ciąży.
W poniedziałek zaplanowano sądowo-lekarską sekcję zwłok, która przeprowadzona zostanie w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Po przesłuchaniu świadków, całość zgromadzonej dokumentacji zostanie przekazana do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

 Wcześniej, 6 listopada w szpitalu, na oddział położniczy szpitala w Kępnie zgłosiła się kobieta w 33 tygodniu ciąży. Wtedy również podjęto decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Po jego zakończeniu okazało się, że dziewczynka ma poważny uraz głowy. Dziecko zmarło w szpitalu w Ostrowie Wlkp. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Łodzi.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest