Pasażer ciężarówki zmarł

Dzisiaj około godz. 3.55 na trasie S8 w kierunku Wrocławia (około 2 km przed zjazdem na Bralin samochód ciężarowy najechał na odpiętą przyczepę. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej – pasażer jednego z nich zmarł.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Kępno, OSP Mikorzyn, OSP Szklarka Mielęcka OSP Bralin oraz OSP Baranów.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że na 95 km trasy S8 w kierunku Wrocławia doszło do najechania samochodu ciężarowego na odpiętą przyczepę, która blokowała ruch na jednym z pasów – mówi mł. kpt. Paweł Michalski z PSP w Kępnie.

Pojazdem, który najechał na odczepioną przyczepę podróżowały dwie osoby: kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych oraz pasażer, który był uwięziony i nieprzytomny. Ruch w kierunku Wrocławia na trasie całkowicie zablokowany

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu i ewakuacji osoby uwięzionej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – dodaje kpt. Michalski. – Pomimo akcji ratunkowej, lekarz stwierdził zgon u ewakuowanego pasażera (obywatel Litwy). Kierowca z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Przyczyny zdarzenia ustala KPP w Kępnie.

fot. PSP Kępno

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest