Podejrzewany Gruzin groził funkcjonariuszowi nożem

Młody policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (obecnie odbywający przeszkolenie podstawowe w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie) wykazał się niecodzienną odwagą, zaangażowaniem oraz determinacją. Funkcjonariusz w niedzielne popołudnie nie dopuścił, aby doszło do tragicznych zdarzeń i wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, do którego wsiadł mężczyzna w stanie wskazującym, że może być on pod wpływem alkoholu.

13 października w rejonie sklepu spożywczego w Bralinie młody policjant zauważył forda, który posiadał liczne uszkodzenia oraz brak tylnej szyby. Funkcjonariusz zainteresował się tym faktem, ponieważ do pojazdu podeszło kilku rozbawionych mężczyzn rozmawiających w obcym języku, a ich stan wskazywał, że mogą być pod znacznym wpływem alkoholu. Ponadto jeden z obecnych mężczyzn wsiadł za kierownicę pojazdu.

– Młody policjant widząc zachowanie osoby, która wsiadła za kierownicę oraz przewidując następstwa, jakie mogą z tego wyniknąć podjął działania i uniemożliwił mężczyźnie dalszej jazdy wyciągając kluczyki ze stacyjki forda – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Funkcjonariusz poinformował kierowcę oraz pasażerów, że jest policjantem i mają nie opuszczać pojazdu, ponieważ na miejsce zostanie wezwany patrol Policji celem sprawdzenia trzeźwości kierowcy.

Niestety pasażerowie opuścili pojazd, a kierowca próbował się „dogadać” z młodym policjantem. Na miejscu powstał zamęt i nagle pasażerowie wraz z kierowcą zaczęli oddalać się od pojazdu. Policjant nie dał za wygraną i pobiegł za kierowcą, który zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. W pewnym momencie zatrzymał się, odwrócił w stronę funkcjonariusza i trzymając w ręku przedmiot, prawdopodobnie był to nóż, zaczął biec w stronę młodego policjanta krzycząc coś w obcym języku. Policjant obawiając się o własne życie wycofał się i wrócił pod sklep, z kolei mężczyzna oddalił się w kierunku pobliskiego lasu.

– Na miejsce przybyli również kępińscy policjanci, którzy wspólnie z młodym funkcjonariuszem sprawdzali miejsca, w których sprawca mógł się ukryć. Niestety nigdzie nie napotkano opisywanych osób. Do pomocy przy zatrzymaniu mężczyzny zaangażowali się również członkowie rodziny młodego funkcjonariusza, którzy także pełnią służbę w szeregach Policji.

Młody policjant postanowił na własną rękę poszukać mężczyzny. – Funkcjonariusz przejeżdżając w rejonie lasu, gdzie podejrzewał, że mężczyzna mógł się ukryć zauważył idące drogą osoby, które rozpoznał – dodaje kom. Jakubowska. – Wśród nich był także mężczyzna, który próbował odjechać spod sklepu. Mężczyźni widząc młodego policjanta zaczęli uciekać, ale funkcjonariusz wspólnie z kępińskimi policjantami zatrzymał mężczyzn. Okazało się, że byli to obywatele Gruzji. Okazało się, że byli pod wpływem alkoholu. Osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest