Prawo i Sprawiedliwość (trochę) odkrywa lokalne karty

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Ostrzeszowa jest szefujący lokalnym strukturom partii Andrzej Manikowski.  W Baranowie kandydatem PiS na wójta będzie Bogusław Bagiński. W Kępnie? Czas pokaże.

– Będziemy rejestrować listę kandydatów PiS na radnych miasta i gminy Kępno – poinformował po wczorajszym posiedzeniu Zarządu Okręgu PiS poseł Tomasz Ławniczak. – Natomiast nie została jeszcze podjęta decyzja o wystawieniu kandydata na burmistrza. – Ta decyzja zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia, góra dwóch.

Mówimy o nowym kandydacie, czy też o ewentualnym poparciu urzędującego burmistrza? – dopytujemy. – O nowym naszym kandydacie, ale nie została jeszcze personalnie decyzja podjęta – odpowiada poseł.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na wójta Baranowa będzie Bogusław Bagiński. – Różnych wójtów będziemy wspierać, ale pod szyldem PiS w powiecie kępińskim pójdzie Bogusław Bagiński – mówi Ławniczak.

A w powiecie ostrzeszowskim? – Nie zostało jeszcze zdecydowane, jeśli chodzi o dwie gminy, czy będziemy mieć kandydata ze swojej listy, czy też np. będzie to kandydat z komitetu lokalnego pod szyldem PiS – mówi poseł.

Które to gminy? – dopytujemy. Kraszewice i Doruchów – pada odpowiedź.  Poseł Ławniczak nie chce jednak na razie zdradzić nazwisk potencjalnych kandydatów. – To w ciągu najbliższego tygodnia zostanie rozstrzygnięte i te kompetencje, w przypadku tych gmin, zostały złożone na ręce pana prezesa Zarządu Okręgowego PiS posła Jana Dziedziczaka – dodaje. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest