Premier Morawiecki na obwodnicy Kępna

– Nasza filozofia rozwoju, rozwoju gospodarczego, ale rozwoju dla społeczeństwa, bo przecież nie ma gospodarki bez społeczeństwa i te dwa wymiary życia są zesobą splecione bardzo ściśle, nasza filozofia jest taka, że Polska musi się rozwijać równomiernie – mówił podczas otwarcia pierwszego odcinka obwodnicy Kępna premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Więcej zdjęć na: kepno.dlawas.info

– Polska jest jedna i Polska musi być dostępna zarówno dla mieszkańców mniejszych miast, mieszkańców wsi, jak również dla mieszkańców wielkich miast – przekonywał szef rządu. – I trochę tak jak układ krwionośny człowieka ma swoje wielkie arterie i doprowadzające do wszystkich części naszego ciała wszystkie drobniejsze naczynia krwionośne, tak samo układ infrastrukturalny w skali całego kraju, mamy autostrady, drogi ekspresowe, ale to na co my położymy największy nacisk, w najbliższym roku, dwóch, a jak nam państwo zaufacie, to również w kolejnych latach, to też drogi lokalne, węzły komunikacyjne, obwodnice, takie jak ta obwodnica Kępna czy część obwodnicy Kępna, to są  niezwykle ważne części  komunikacyjne, to są drogi dla przedsiębiorców i drogi dla ludzi.

Celem inwestycji było skomunikowanie dróg S8 i DK11, poprzez istniejący węzeł „KĘPNO – KRĄŻKOWY”, stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróży oraz wybudowanie odcinka drogi ekspresowej o parametrach zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi.

W ramach zadania zostały zaprojektowane i wykonane m.in.:

•   droga ekspresowa S11 o długości 3,7 km;

•   I-wszy etap węzła drogowego „KĘPNO-PÓŁNOC”;

•   przebudowa drogi powiatowej nr 5676P;

•   przebudowa istniejących dróg w zakresie kolizji z projektowaną drogą krajową;

•   drogi dojazdowe do nieruchomości (obsługujące tereny przyległe do drogi krajowej).

Wartość kontraktu to 66.022.710 zł brutto.  Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, a jej zakończenie pierwotnie planowano na sierpień br. Wykonawcą zadania był Budimex S.A.

Z Kępna premier Mateusz Morawiecki i wiceminister inwestycji i rozwoju poseł Andżelika Możdżanowska udali się do Przygodzic, gdzie w restauracji ,,Górecznik’’ – m.in. z udziałem minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilowicz – odbywa się konferencja dla przedsiębiorców ,,Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany’’.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest