Słupia p. Kępnem: Uroczyste otwarcie rozbudowanego przedszkola

W środę 2 czerwca w Słupi p. Kępnem odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo rozbudowanego przedszkola. Inwestycja wykonana przez firmę Kubot kosztowała 3.786.896,99 zł. Gmina Baranów pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1.000.000 zł.

– To kolejne, trzecie przedszkole – po „Barankowie” i „Mroczusiu”- wybudowane w naszej gminie za mojej kadencji – podkreślała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek. – Za każdym razem to powód do wielkiej dumy – nie ukrywała radości Bogumiła Lewandowska-Siwek – wójt Gminy Baranów.
Uroczystość zaszczycili obecnością liczni goście – starosta, wójtowie sąsiednich gmin, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele rodziców i rady sołeckiej. Nikt nie przeszedł tu z pustymi rękami, a przedszkolna dziatwa odwdzięczyła się cudownym widowiskiem. W barwnym montażu taneczno-muzycznym zaprezentowały się najmłodsze „Biedroneczki”, nieco starsze „Motylki” (grupa łączona 4 i 5 latków) i najstarsze „Sówki” i „Pszczółki” (6-latki). Widowisko przygotowały: Anna Wróbel, Czesława Lorenz, Małgorzata Pilarska i Marta Walczak-Hadryś. Słupskie przedszkolaki w zabawny sposób przypomniały widzom historię tej inwestycji. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Słupia ks. Jacek Andrzejczak.
Umowę na realizację inwestycji podpisano 5 grudnia 2019 r. Przed przystąpieniem do robót budowlanych rozebrano fundamenty rozpoczętej kilka lat temu rozbudowy budynku. Wykonano też nowe przyłącza: gazowe, wodne i kanalizacyjne. Dzięki tej inwestycji słupskie przedszkole powiększyło się o dwa oddziały oraz pomieszczenia towarzyszące, w tym łącznik do istniejącej sali gimnastycznej. Nowy obiekt zlokalizowano pomiędzy istniejącym budynkiem szkolno-przedszkolnym a salą gimnastyczną. Z przedszkolem połączono go bezpośrednim przejściem, natomiast z salą gimnastyczną – łącznikiem. Pomiędzy oddziałami znajduje się węzeł sanitarny oraz magazyny, po jednym dla każdego oddziału. W części budynku umieszczono kuchnię i stołówkę przeznaczoną dla 24 osób. Ponadto w budynku znalazło się miejsce na szatnię, pomieszczenia techniczne, gospodarcze oraz gabinet specjalisty. Nowe przedszkole służyć będzie dla 50 dzieci.
emsZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest