Śmierć na drodze, nie żyje 47-letni kierowca

W Świbie kierujący oplem corsą zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Mimo podjętej reanimacji, kierowca osobówki zmarł.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (1 października) około godz. 1:20. Na miejsce wypadku zadysponowano zastępy z OSP Świba, OSP Kierzno oraz JRG Kępno.

– Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Świba, którego dowódca stwierdził, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciężarowym – mówi kpt. Paweł Michalski, rzecznik KP PSP w Kępnie. – Kierowca samochodu osobowego był nieprzytomny i uwięziony w pojeździe. Natomiast podróżujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych.

Po uwolnieniu kierowcy corsy z auta, podjęto resuscytację krążeniowo oddechową, ostatecznie jednak lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny.

– Policjanci ustalili, że kierujący oplem corsą 47-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym marki Volvo z naczepą, którym kierował 45-letni mieszkaniec gm. Oława – mówi st. sierż. Filip Ślęk z KPP w Kępnie.

Przyczyny zdarzenie ustala KPP w Kępnie.

fot. PSP KępnoZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest