Menu główne

Ten golf będzie licytowany podczas finału WOŚP

Dzisiaj w siedzibie ostrowskiej firmy Professional miała miejsce prezentacja volkswagena golfa, który pomalowany przez Szymona Chwalisza będzie licytowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Ten golf tak naprawdę to są 3 miesiące mojej pracy – wyznał artysta plastyk Szymon Chwalisz. – Zaczęło się to wszystko w zasadzie podczas ostatniego finału Orkiestry, kiedy polonez Filipa Chajzera i moja gitara były najdroższymi przedmiotami ze 133 tysięcy aukcji.

Wtedy polonez Chajzera został zlicytowany za 68 tysięcy, gitara Chwalisza, którą pomalował dla gitarzysty Guns`n Roses – Slasha, osiągnęła cenę 60 tysięcy zł.

Szymon Chwalisz pięknie pomalował Golfa 2, który będzie licytowany podczas finału WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma Professional.

Opublikowany przez Puls Tygodnia Czwartek, 29 listopada 2018

– Jakoś tak przebijaliśmy się z Filipem wspólnie przy tych wszystkich okołoorkiestrowych inicjatywach i doszliśmy do wniosku, że musimy coś zrobić razem i padł pomysł tego golfa – mówi Chwalisz. – Wspólnie z Allegro przetransportowaliśmy go na Pol’and’Rock Festival i wspólnie z festiwalowiczami zaczęliśmy go malować, nawet Jurek Owsiak coś tam namalował… Jest to golf, który ma na sobie szalone lata osiemdziesiąte, czyli wszystko, co jest związane z tamtym czasem. Filip urodził się w 1984 roku, ja w 1986, golf jest z 1984, tak że jest to taki wspólny holding, który to wszystko scalił.

Szymon Chwalisz ma nadzieję, że będzie to jedna z ciekawszych aukcji. Golf będzie do wylicytowania na Allegro już od poniedziałku. – Jutro zawozimy go Filipowi do domu – wyznaje. – Filip bardzo energetycznie reaguje na ten samochód. Dużo się będzie działo, są państwo pierwszymi, którzy zobaczą go w pełnej krasie przygotowanego do aukcji.

Niestety Filip Chajzer nie mógł być obecny na prezentacji, jednak jego głos dotarł tego dnia do Ostrowa.

– Moje największe i najserdeczniejsze podziękowania z mojego wielkiego serca chciałbym złożyć na ręce pracowników firmy Professional, lakierni Zdunek i sklepu Farby z Ostrzeszowa. To dzięki wam sprzedamy ten samochód za miliony monet na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Allegro i dzięki tym pieniądzom i dzięki waszej pracy i waszemu zaangażowaniu dzieciaki będą miały troszeczkę lepsze życie. Te dzieciaki, dla których los nie był łatwy – przekonywał. WK

Autor: Wiesław Kaczmarek« (Poprzedni)Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest