Ten golf będzie licytowany podczas finału WOŚP

Dzisiaj w siedzibie ostrowskiej firmy Professional miała miejsce prezentacja volkswagena golfa, który pomalowany przez Szymona Chwalisza będzie licytowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Ten golf tak naprawdę to są 3 miesiące mojej pracy – wyznał artysta plastyk Szymon Chwalisz. – Zaczęło się to wszystko w zasadzie podczas ostatniego finału Orkiestry, kiedy polonez Filipa Chajzera i moja gitara były najdroższymi przedmiotami ze 133 tysięcy aukcji.

Wtedy polonez Chajzera został zlicytowany za 68 tysięcy, gitara Chwalisza, którą pomalował dla gitarzysty Guns`n Roses – Slasha, osiągnęła cenę 60 tysięcy zł.

https://www.facebook.com/pulstygodnia/videos/267540270570644/?__tn__=kC-R&eid=ARA_OHQaJFudBlllmiKuvibYGClsJ5PCl2ntSvPafnDuZWJjzMjrnHJ9hbFSIzikwNqMyiiwaaLqb7CJ&hc_ref=ARQuHMfTCgyM17QSwJX_S2AiACcK4Ak8LEVWVpq-W7346HmKY591378SaQl-iOvRejM&__xts__[0]=68.ARAVmiutbPMT5PB9_8yw8RcOnFGWjDYvQTrsxYocLGMG3m0Nv5EVKhMkfe-OrXmRm9njIz4Kyru0UdZk3ikLc3cOZgQTPuQHJ9PZWBTknpvL2KbfPAHHktcnNJ-e21oMgLOnW68lhCMeUtVUu1NJryGU-NI0pt8e2GbrkYgyc6VLwMJD3FfQr4Ve57e-NfKMvn6FR5dg5tTZ9uNW1Fnpc2zJ1NgkrCav0CYPep2YJHJasHvUdSPb2jmcdgoNxEajT6FY-_pP0nFGZKvFP00-Qi-J4pnQZBniqbyRtxbaSlN5543Ml65m_43zUJIE6v5KULo0S9eRltDTMyNAXKDw942OKBaZS8Q-tjc

– Jakoś tak przebijaliśmy się z Filipem wspólnie przy tych wszystkich okołoorkiestrowych inicjatywach i doszliśmy do wniosku, że musimy coś zrobić razem i padł pomysł tego golfa – mówi Chwalisz. – Wspólnie z Allegro przetransportowaliśmy go na Pol’and’Rock Festival i wspólnie z festiwalowiczami zaczęliśmy go malować, nawet Jurek Owsiak coś tam namalował… Jest to golf, który ma na sobie szalone lata osiemdziesiąte, czyli wszystko, co jest związane z tamtym czasem. Filip urodził się w 1984 roku, ja w 1986, golf jest z 1984, tak że jest to taki wspólny holding, który to wszystko scalił.

Szymon Chwalisz ma nadzieję, że będzie to jedna z ciekawszych aukcji. Golf będzie do wylicytowania na Allegro już od poniedziałku. – Jutro zawozimy go Filipowi do domu – wyznaje. – Filip bardzo energetycznie reaguje na ten samochód. Dużo się będzie działo, są państwo pierwszymi, którzy zobaczą go w pełnej krasie przygotowanego do aukcji.

Niestety Filip Chajzer nie mógł być obecny na prezentacji, jednak jego głos dotarł tego dnia do Ostrowa.

– Moje największe i najserdeczniejsze podziękowania z mojego wielkiego serca chciałbym złożyć na ręce pracowników firmy Professional, lakierni Zdunek i sklepu Farby z Ostrzeszowa. To dzięki wam sprzedamy ten samochód za miliony monet na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Allegro i dzięki tym pieniądzom i dzięki waszej pracy i waszemu zaangażowaniu dzieciaki będą miały troszeczkę lepsze życie. Te dzieciaki, dla których los nie był łatwy – przekonywał. WK

Autor: Wiesław KaczmarekZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest