1,5 roku odsiadki i kolejne zarzuty

W minioną niedzielę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Ostrzeszów zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Doruchów celem umieszczenia w Areszcie Śledczym za kradzieże dokonane na terenie powiatu kępińskiego. Postawili mu też kolejne zarzuty.

– Podczas czynności służbowych ostrzeszowscy kryminalni ujawnili umowy lombardowe zawarte przez 20-latka – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Po sprawdzeniu sprzętu pozostawionego w trzech lombardach na terenie Ostrzeszowa, okazało się, iż towar jest kradziony. Były to elektronarzędzia o łącznej wartości około 2.200 zł.

To nie koniec, ponieważ 24 grudnia 20-latek otrzymał kolejne zarzuty za przywłaszczenie pojazdu, do którego doszło pod koniec listopada 2018 r. W tym okresie pożyczył on od znajomego wartego ok. 1000 zł opla astrę a następnie nie zwrócił w wyznaczonym terminie.

Podsumowując świąteczny czas 20-letniego mężczyzny, otrzymał on od ostrzeszowskich funkcjonariuszy zarzuty:

– wprowadzenia w błąd trzech lombardów celem osiągnięcia korzyści majątkowej, tj. oszustwo z art. 286 §1 kk, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności,

– przywłaszczenie pojazdu (art. 284§1 kk), za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności,

– kradzieży (art. 278§1 kk), zagrożonej karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie odbywana kara 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże niebawem ulegnie zmianie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest