Jechali za szybko – stracili uprawnienia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwa uprawnienia do kierowania oraz ukarali karą grzywny i punktami karnymi dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.

25 kwietnia po godz. 12 ul. Piastowskiej w Ostrzeszowie policjanci zatrzymali kierującego peugeotem boxer 38-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali grzywną, zastosowali też system punktowy.

Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali volkswagena golfa, którym kierowała 61-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. Kobieta w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 115 km/h. Również i w tym przypadku stróże prawa zatrzymali jej uprawnienia do kierowania, ukarali grzywną oraz zastosowali system punktowy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to nadal główny powód wszystkich zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierujących o zachowanie zdrowego rozsądku i ściągnięcie nogi z gazu. Lepiej się spóźnić kilka minut z dojazdem do miejsca docelowego, aniżeli żyć dalej z dręczącymi myślami, że jest się sprawcą wypadku oraz sprawcą tragedii ludzkiej.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest