19-latek jechał z ,,kogutem’’ na dachu. Chciał wystraszyć kolegę

19-letni mieszkaniec gm. Kraszewice, chcąc zrobić żart swojemu koledze, jechał swoim volkswagenem z dającym sygnały świetlne ,,kogutem’’ na dachu.

W miniony piątek około godziny 22.30 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Kraszewice porusza się z dużą prędkością volkswagen z dającym znaki świetlne ,,kogutem’’. – Kierujący miał jechać bardzo agresywnie. W pewnym momencie wyciągnął na dach niebieski sygnał błyskowy, który włączył, by po chwili go zdjąć – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Auto pospiesznie odjechało.  Funkcjonariusze na miejscu ustalili, gdzie mieszka właściciel pojazdu.

Na miejscu okazało się, że 19-latek myślał, że w aucie przed nim jedzie jego kolega i chciał go dla żartu nastraszyć. – Niestety dla niego, zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenie błyskowe zostało mu zatrzymane, on zaś będzie musiał tłumaczyć swoje zachowanie w sądzie – mówi rzecznik.

Przypominamy – już samo posiadanie takiego urządzenia w pojeździe przez osobę do tego nieuprawnioną jest zabronione. Grozi za to grzywna. Za użycie takiego urządzenia przez osobę nieuprawnioną przewidziana jest kara grzywny bądź aresztu na okres do 14 dni.

 Jeden komentarz z 19-latek jechał z ,,kogutem’’ na dachu. Chciał wystraszyć kolegę

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest