40 zastępów straży walczy z pożarem zakładu produkcji palet

40 zastępów straży pożarnej, również z powiatów ościennych, walczy z pożarem jednego z zakładów produkcji palet na terenie gminy Czajków. Z żywiołem walczyło w sumie 160 strażaków. Straty wstępnie oszacowano na 15 milionów złotych.

Ogień wybuchł dzisiaj (27 sierpnia) około godz. 21.20. Z relacji naocznych świadków wynika, że w niespełna 10 minut objął dużą część zakładu (dwie hale magazynowe i biurowiec o pow. ok. 2000 m2), łunę widać było w promieniu kilkunastu kilometrów.

  • Po dojeździe pierwszych jednostek okazało się, że nasze siły i środki są niewystarczające, stąd skorzystaliśmy z wsparcia JRG PSP w Kaliszu, plutonu gaśniczego z Kępna oraz jednostek OSP z powiatów ościennych, także z województwa łódzkiego – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Z żywiołem walczyło 160 strażaków, którzy próbowali nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru.

– Paliły się dwie hale służące do produkcji i przechowywania drewnianych palet oraz palety składowane na zewnątrz – mówi Gatkowski. Udało się obronić budynki mieszkalne, oddalone od źródła ognia ok. 50 metrów, jak również zbiorniki z paliwem. RED

fot. TPT, PSP, OSP TrzcinicaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest