33-latek zaatakował interweniującego policjanta

W miniony czwartek 33-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego rzucił się na podejmijacego wobec niego interwencję policjanta.

9 bm. około godz. 17 do dyżurnego KPP Ostrzeszów wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że częściowo rozebrany mężczyzna leży na trawniku w parku miejskim w Ostrzeszowie.

– Gdy policjanci przybyli na miejsce, podeszli do leżącego mężczyzny, od którego  wyczuli wyraźną woń alkoholu – mówi sierż. Martyn Kowalczyk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Nietrzeźwym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który był na tyle pijany, że porozumienie się z nim było utrudnione.

Po ustaleniu jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze postanowili o doprowadzeniu go tam w celu przekazania rodzinie. 33-latek stał się jednak agresywny, zaczął ubliżać policjantom. – Już w domu, gdy próbowano go uspokoić, rzucił się na jednego z funkcjonariuszy i pchnął go na meble – mówi rzecznik. – Z uwagi na dopuszczenie się przez mężczyznę naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego został on zatrzymany.

Zachowanie mężczyzny niewątpliwie budziło zgorszenie wśród przebywającej na terenie parku młodzieży, dlatego podjęcie interwencji wobec niego i doprowadzenie go do miejsca zamieszkania było konieczne. Gdyby nie agresywne zachowanie w trakcie realizowania czynności 33-latkowi groziłaby kara grzywny. Teraz za swoje czyny może trafić do więzienia.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest