5.000 zł mandatu za lot nad rondem

5-tysięcznym mandatem został ukarany mieszkaniec 34-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną, który 23 lutego ,,przefrunął” swoim roverem nad grabowskim rondem.

Przypomnijmy, do niecodziennego zdarzenia doszło 23 lutego po godz. 9 na rondzie (obok marketu Dino) w Grabowie nad Prosną, gdzie kierujący samochodem osobowym pojechał na wprost, przez wysepkę. Okazało się, że był w sztok pijany.

W związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło 23 lutego br. na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym w Grabowie nad Prosną, w miniony wtorek do grabowskiego Komisariatu Policji, na wezwanie policjanta prowadzącego postępowanie przygotowawcze, stawił się 34-letni mieszkaniec gm. Grabów, sprawca zdarzenia – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W trakcie wykonywanych czynności kierującemu przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości opisany w art. 178a§1 kodeksu karnego, za który odpowie przed sądem, natomiast za popełnione wykroczenie polegające na spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym nałożono na niego mandat karny w kwocie 5.000 złotych.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest