50 kolejnych przypadków zakażeń Covid-19 w powiecie ostrzeszowskim

O 50 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim poinformował dzisiaj rano (6 sierpnia) Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Z powodu Covid-19 w poznańskim szpitalu zmarł 43-letni  mieszkaniec powiatu kępińskiego.

Jeszcze wczoraj w ognisku koronawirusaa w Mikstacie mieliśmy 313 potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19. Dzisiejszy komunikat potwierdza, że skala jest o wiele większa. Z tego też powodu Ministerstwo Zdrowia jeszcze w tym tygodniu zamiesza wprowadzić na terenie powiatu ostrzeszowskiego podwyższone obostrzenia epidemiczne.

W sumie podane dzisiaj wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 89 osób w Wielkopolsce.
Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 43-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego, a w Wojewódzkim Szpital Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu z powodu Covid-19 zmarła 56-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kaliskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 4230 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 202 osoby zmarły, a 2802 wyzdrowiało.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest