60-latek nie jest zarażony koronawirusem

60-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który w minioną niedzielę wieczorem trafił na Izbę Przyjęć ostrzeszowskiego szpitala z objawami mogącymi świadczyć o tym, że jest zarażony koronawirusem – nie jest zarażony.

Przypomnijmy, z wywiadu z pacjentem, który na Izbę Przyjęć został przywieziony karetką pogotowia, wynikało, że od dwóch tygodni walczył w domu z zapaleniem płuc, nie miał jednak żadnego kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi. Mężczyzna trafił do Szpitala im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Jego wynik na obecność koronawirusa okazał się negatywny.

Aktualnie na terenie powiatu ostrzeszowskiego z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowane są dwie osoby, 16 jest w kwarantannie, a 134 pod nadzorem epidemiologicznym.

Zgodnie z zaleceniem centrali NFZ, Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zarządzeniem prezesa Marka Nowińskiego zawiesza czasowo wykonywanie planowanych świadczeń opieki zdrowotnej tj. planowanych zabiegów operacyjnych i świadczeń diagnostycznych oraz świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: Poradni Reumatologicznej, Poradni Onkologicznej, Poradni Urologicznej i Medycyny Pracy.
Szpital zawiesza również badania wykonywane ambulatoryjnie takie jak: tomografia komputerowa, gastroskopia i kolonoskopia.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest