63-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego zginął na krajowej ,,jedenastce”

63-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego zginął w wyniku wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 między Jarocinem a Środą Wlkp.

Do zdarzenia doszło dzisiaj 1 bm na 326 kilometrze drogi krajowej nr 11 między Miąskowem a Bronisławem.

– Policjanci ustalili, że kierujący citroenem jumper 63-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego jadąc w kierunku Poznania z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się zewnętrznym lusterkami z jadącym z naprzeciwka pojazdem renault master (kierującym obywatel Ukrainy), następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem m-ki Dodge Caravan (kierujący to 47-letni mieszkaniec Jarocina), a następnie z jadącym z naprzeciwka jaguarem, którym obok 44-letniego kierowcy jechała również 44-letnia pasażerka – mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego – mówi st. asp. Ewa Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej.

Po 63-latka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, niestety w czasie transportu mężczyzna zmarł. 47-latek w stanie bardzo ciężkim został przewieziony do szpitala we Wrześni. 44-latek i jego pasażerka zostali hospitalizowani w Jarocinie.

– Na polecenie prokuratora zwłoki 63-latka zabezpieczono do badań sekcyjnych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu, pojazd citroen zabezpieczono do badań przez biegłego z dziedziny mechanoskopii – dodaje st. asp. Ewa Kwietniewska.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest