Akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w godzinach nocnych prowadzili działania poszukiwawcze za 76-letnią mieszkanką gminy Grabów nad Prosną. Trwająca kilka godzin akcja poszukiwawcza została zakończona sukcesem.

24 maja 2019 roku po północy policjanci z ostrzeszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 76-letniej mieszkanki gminy Grabów nad Prosną. Jak wynikało z przekazanych informacji od rodziny, zaginiona w dniu 23 maja w godzinach wieczornych wyszła z domu i pomimo później pory nie powróciła. Ponadto rodzina przekazała, że 76-latka ma zaniki pamięci oraz lęki przed innymi osobami.

Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w której łącznie udział wzięło 50 funkcjonariuszy. Ponadto do działań przyłączyli się także funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Prosną, Doruchowie, Marszałkach i Bukownicy (łącznie 5 zastępów, tj. 22 funkcjonariuszy).

Z uwagi na nocną porę czynności poszukiwawcze były znacznie utrudnione, ponadto występowało duże zagrożenie, że 76-latka mogła udać się do pobliskiego lasu. Policjanci oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej sprawdzali każdy teren oraz rejon. Kontrolowali miejsca w pobliżu domu zaginionej oraz drogi sąsiednich gmin. Na szczęście akcja poszukiwawcza zakończona została sukcesem, około godziny 5 funkcjonariusze Policji na terenie gminy Doruchów napotkali idącą drogą zaginioną kobietę.

Kobieta nie wymagała pomocy medycznej oraz dalszej hospitalizacji. Zaginioną 76-latkę mundurowi przekazali pod opiekę rodzinie.

fot. OSP DoruchówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest