Aleksandra Błaszczyk i Natalia Świtoń w glorii chwały

Za nami pierwszy dzień II Otwartych Mistrzostw Ostrzeszowa w Siatkówce Plażowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. W rywalizacji pań bezkonkurencyjne okazały się Aleksandra Błaszczyk i Natalia Świtoń, które zwyciężyły we wszystkich rozegranych pojedynkach.

Środek lata, zapach weekendu unoszącego się w powietrzu oraz piach gorący jak na Saharze nie odstraszył czterech duetów żeńskich, które stanęły w szranki podczas sobotnich zmagań. Przy takiej ilości par zadecydowano, że turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów w poszczególnym meczu. Jak się finalnie okazało, nikt nie znalazł sposobu na rozstawione z numerem jeden miejscowe faworytki, a mianowicie Aleksandrę Błaszczyk i Natalię Świtoń, panie nie pozwoliły sobie nawet na urwanie choćby jednego seta. Wielkie brawa należą się także Dominice Błaszczyk i Zuzannie Kicman, które pierwotnie miały wystartować w turnieju dzieci, ale z racji braku chętnych par przystąpiły do pojedynków ze starszymi rocznikowo koleżankami.

– Nie było źle, ale nie było wiele meczy, bowiem frekwencja była mała, ale jak na pierwszy taki turniej to i tak w miarę. Trochę się zmęczyłyśmy, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku czy w sierpniowych zawodach będzie więcej chętnych par open kobiet – przyznały zwycięskie Aleksandra i Natalia. – Po ośmiu latach występowania razem jesteśmy na tyle zgrane, że nie grożą nam kłótnie gdy coś nie wyjdzie, komunikacja działa, więc nie narzekamy. Co do przeciwniczek, u Martyny i Zuzi brakło ogrania się razem i komunikacji, zresztą często z nimi stajemy po przeciwnych stronach siatki, trenujemy razem, znamy się jak łyse konie. Nam trochę łatwiej znaleźć u nich słabe punkty, by wykorzystać to na naszą korzyść, ale mają też mocne strony, jak każda para zresztą. Młodziczki czyli Zuzia i Dominika dopiero zaczynają swoją przygodę, rzucono je na głęboką wodę, też byłyśmy w ich wieku, wiemy jak to jest. Kwesta czasu i wyjdzie, ale nie poddawają się i walczą. Co do Wioletty i Aliny, był to po prostu ciekawy mecz.

Wyniki:

Aleksandra Błaszczyk/Natalia Świtoń – Zuzanna Dubiel/Martyna Przemusiała 2:0

Alina Błaszczyk/Wioletta Nowińska – Dominika Błaszczyk/Zuzanna Kicman 2:0

Aleksandra Błaszczyk/Natalia Świtoń – Dominika Błaszczyk/Zuzanna Kicman 2:0

Zuzanna Dubiel/Martyna Przemusiała – Alina Błaszczyk/Wioletta Nowińska 2:1

Aleksandra Błaszczyk/Natalia Świtoń – Alina Błaszczyk/Wioletta Nowińska 2:0

Dominika Błaszczyk/Zuzanna Kicman – Zuzanna Dubiel/Martyna Przemusiała 0:2

 

1 miejsce – Aleksandra Błaszczyk/Natalia Świtoń

2 miejsce – Zuzanna Dubiel/Martyna Przemusiała

3 miejsce – Alina Błaszczyk/Wioletta Nowińska

4 miejsce – Dominika Błaszczyk/Zuzanna Kicman

Sebastian Gołdyn

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest