Areszt dla sprawców kradzieży rozbójniczej w Biedronce

Na terenie marketu Biedronka w Ostrzeszowie doszło do kradzieży rozbójniczej. Łupem złodziei padły artykuły przemysłowe i spożywcze o łącznej wartości 931 złotych. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło 30 marca przed godz. 14.30 w markecie przy ul. Zamkowej w Ostrzeszowie.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa działając wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim mieszkańcem Granowca oraz 35-letnią mieszkanką Ostrowa Wlkp. dokonali kradzieży artykułów przemysłowych oraz spożywczych o łącznej wartości 931 złotych – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. Złodziei próbował zatrzymać 52-letni pracownik ochrony sklepu, doszło do szarpaniny, mężczyzna został kopnięty przez jednego ze sprawców.

Bandyci zbiegli w kierunku drogi krajowej nr 11, jednak już około godz. 15 zostali zatrzymani przez policjantów i umieszczeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej i kaliskiej komendy do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

2 kwietnia Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 18- i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec 35-letniej uczestniczki zdarzenia środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest