Beata Calińska na czele rady miejskiej w Ostrzeszowie

Beata Calińska z klubu Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej została nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Ostrzeszowie. Na pierwszego zastępcę wybrano Aleksandra Józefiaka (Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej) a drugim – Danutę Gagatek (kandydująca z listy PiS).

Zanim jednak rozpoczął się cykl głosowań, przewodniczący obradom radny senior Edward Skrzypek odebrał ślubowanie od nowego burmistrza Patryka Jędrowiaka, ślubowanie złożyli też wszyscy radni.

Na przewodniczącego rady zgłoszono dwie kandydatury: Beaty Calińskiej i byłego burmistrza Mariusza Witka. Na Calińską zagłosowało 12 radnych, Witka poparło 7.  Dwa głosy (co powtarzało się w każdym z kolejnych głosowań) były nieważne.

Pierwszym wiceprzewodniczącym został Aleksander Józefiak (13 za), drugi ze zgłoszonych kandydatów – Marcin Łuczak z PSL otrzymał poparcie 6 radnych.

Na drugiego wiceprzewodniczącego zgłoszono aż 4 kandydatów (Marcin Gagatek z ,,Bezpartyjnych’’, kandydująca z listy PiS Danuta Gagatek, Krystyna Rajska z ,,Bezpartyjnych’’ i Sławomir Widerski z Lewicy i Demokratów). Większość z nich, poza Danutą Gagatek, nie zgodziła się kandydować.  Ostatecznie siłą 12 głosów została wiceprzewodniczącą rady.

Nowa przewodnicząca jest nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie. – Pragnę podziękować za przychylność i zaufanie – wyznała. – Funkcja przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Ostrzeszów to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Ale przede wszystkim to duże wyzwanie i zobowiązanie wobec państwa i wyborców.

Wiceprzewodniczący Aleksander Józefiak, który funkcję tę pełnił również w poprzedniej kadencji, jest właścicielem firmy Prima. – Idę do tego stołu nie po to, żeby rządzić, ale żeby służyć – przekonywał. – Służyć radzie, służyć społeczeństwu, szczególnie tym najbiedniejszym, najskromniejszym.

Danuta Gagatek pracuje jako informatyk. – Po owocach nas poznacie – mówiła.

Nowy burmistrz gratulował wszystkim radnym wyboru, dziękował też mieszkańcom, którzy ,,skorzystali ze swojego prawa wyborczego’’.  – Serdecznie dziękuję za kredyt zaufania. (…) Swoją pracą będę chciał zaświadczyć, że był to słuszny wybór – przekonywał Patyryk Jędrowiak.  JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest