Będąc w kwarantannie wyszedł sobie na spacer

Objęty kwarantanną 31-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, po kontroli policjantów wybrał się w miniony wtorek na spacer.

W miniony wtorek na terenie powiatu doszło do kolejnego naruszenia kwarantanny domowej.

– 31-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego był objęty kwarantanną od połowy marca. Wcześniej tego samego dnia byli u niego policjanci na kontroli – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Pan nie skarżył się na żadne dolegliwości, niczego nie potrzebował. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku pozostania w domu i ewentualnych sankcjach za niestosowanie się do kwarantanny.

Kilka godzin później mężczyznę zmęczyło ciągłe przebywanie w domu i postanowił wybrać się na spacer. Na jego nieszczęście zauważył go patrol dzielnicowych. Mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo, głębiej skrył twarz pod kapturem. Dzielnicowi podjęli się legitymowania mężczyzny i już podczas rozmowy rozpoznali go jako osobę objętą kwarantanną.

– Mężczyzna był w pełni świadom  konsekwencji, jakie mu grożą za opuszczenie domu w trakcie kwarantanny – mówi rzecznik. – Nie miał nic na swoje wytłumaczenie. Policjanci odeskortowali 31-latka do domu z zachowaniem środków ostrożności. Poinformowali go równocześnie o sporządzeniu wniosku o ukaranie go do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest