Będzie kara dla 21-latka niestosującego się do zasad kwarantanny

Pierwszy przypadek osoby niestosującej się do zasad obowiązującej kwarantanny na terenie Ostrzeszowa. 21-latka z powiatu ostrzeszowskiego czekają teraz surowe konsekwencje za jego lekkomyślne działanie. Może go to kosztować nawet 10.000 złotych.

Na terenie powiatu ostrzeszowskiego znajduje się już kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną w związku z koronawirusem COVID-19. Większość osób znosi to chwilowe utrudnienie z dużą dozą dojrzałości, odpowiedzialności obywatelskiej, a nawet z dobrym nastawieniem i humorem. Należą im się słowa uznania za godne pochwały podejście do tej niebagatelnej sprawy.

– Niestety, jeden z mężczyzn objętych kwarantanną uznał, że jego te zasady nie dotyczą, ponieważ on sam czuje się dobrze – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – 21-latek z powiatu ostrzeszowskiego wiedząc, że jest objęty kwarantanną, opuścił wskazane miejsce pobytu, nie odbierał też swojego telefonu. Przypomnijmy, że w przypadku osób objętych kwarantanną to główny środek komunikacji ze służbami zobowiązanymi do kontroli tych osób.

Na szczęście mężczyzna został szybko zlokalizowany, nie zdążył przez swoją lekkomyślność narazić niepotrzebnie większej ilości osób. Ostrzeszowscy policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, nakłonili mężczyznę do powrotu do miejsca jego kwarantanny.

Za jego zachowanie czekają go dwojakie represje. Pierwszą konsekwencją działania mężczyzny może być grzywna nałożona przez Inspektora Sanitarnego – w kwocie aż do 5.000 złotych. Niezależnie od tego, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie skieruje przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie go do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. Sąd również może nałożyć na niego grzywnę do 5.000 złotych bądź orzec inne środki karne.

Łącznie wybryk mężczyzny może go kosztować aż 10 tysięcy złotych. Kara surowa, ale adekwatna do powagi czynu i potencjalnego zagrożenia, jakie mógł sprowadzić na innych.

Ponownie apelujemy: #zostanwdomu

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest