BISKUPICE ZABARYCZNE: Pożar domu jednorodzinnego

Na 250 tysięcy złotych wyceniono straty, jakie przyniósł pożar domu jednorodzinnego w Biskupicach Zabarycznych w gminie Mikstat. Wiele wskazuje na to, że prawdopodobną przyczyną wybuchu ognia było zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym.

W minioną niedzielę 19 grudnia około godz. 5.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Biskupicach Zabarycznych. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej: trzy z JRG Ostrzeszów i dwa z OSP Mikstat.

– Pożarem objęty został korytarz, przedsionek i kuchnia – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, zastępca rzecznika prasowego KP PSP w Ostrzeszowie. – Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie wyprowadzono do obiektu rotę gaśniczą zabezpieczoną w sprzęt ochrony dróg oddechowych i podano jeden prąd gaśniczy w natarciu. – Drugą rotę wprowadzono na poddasze i podano drugi prąd wody, co spowodowało zaprzestanie pożaru – dodaje rzecznik.

Teren oświetlono i przy użyciu kamer termowizyjnych sprawdzono obiekt. Konieczna była częściowa rozbiórka konstrukcji dachowej i wyburzenie ścian. Straty oszacowywano na 250 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym.

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest