BLEDZIANÓW: Pożar przyniósł 150 tys. strat

9 maja o godzinie 20.32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęła informacja dotycząca pożaru budynku inwentarskiego w Bledzianowie. Ze zgłoszenia wynikało także, że zagrożony pożarem jest budynek mieszkalny.

– Do zdarzenia zadysponowaliśmy sześć zastępów zarówno z PSP jak i OSP – mówi mł. asp. Patryk Moś, rzecznik PSP w Ostrzeszowie. – Pierwsi strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali dach budynku w całości objęty pożarem a na jego parterze wciąż znajdowały się zwierzęta. Pierwsze działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na palący się dach oraz ewakuacji zwierząt z płonącego budynku do pobliskiej stodoły. Ewakuowano w sumie 13 sztuk bydła oraz 80 sztuk trzody chlewnej – dodaje. – Wraz z przybywaniem na miejsce kolejnych zastępów strażackich zwiększała się liczba

podawanych prądów wody co przyczyniło się do opanowania i w konsekwencji ugaszenia pożaru.

Kolejnym etapem działań było wyrzucenie siana, które znajdowało się na poddaszu budynku, w celu jego dokładnego dogaszenia.

W działaniach, które trwały blisko cztery godziny, udział brało 28 strażaków a straty powstałe na skutek pożaru oszacowane zostały na 150 tysięcy złotych. Padło także niestety jedno z ewakuowanych zwierząt.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest