BUKOWNICA: Uroczyste otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 449

W Bukownicy w ramach modernizacji drogi wybudowano nowy chodnik. Niemal równocześnie w Książenicach trwały prace związane z gruntowną modernizacją odcinka drogi. – W imieniu społeczności miasta i gminy Grabów nad Prosną bardzo dziękuję panom marszałkom Wojciechowi Jankowiakowi i Krzysztofowi Grabowskiemu, jak również panu dyrektorowi WZDW za zrozumienie naszych potrzeb i oczekiwań – zwrócił się do obecnych na oddaniu gości burmistrz Grabowa.

– Wszystkie te prace poprawiają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, którzy poruszają się właśnie tym odcinkiem drogi – podkreślał w miniony wtorek podczas uroczystego odbioru inwestycji burmistrz Maksymilian Ptak. Zasygnalizował jednak równocześnie, że gmina ma kolejne potrzeby z tym związane. – Istnieje potrzeba modernizacji drogi wojewódzkiej nr 449 na odcinku Palaty – Giżyce – nie ukrywał.

Burmistrz chwalił sobie dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim, jak i Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, która ,,zaowocowała wieloma inwestycjami na terenie miasta i gminy’’, takimi jak chociażby modernizacja drogi nr 447 w Grabowie Pustkowiu, budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Grabowie (przy markecie Dino), modernizacja nawierzchni na ul. Kolejowej w Grabowie, budowa ciągu -pieszo-rowerowego w Grabowie Wójtostwie czy przebudowa skrzyżowania w Palatach.  – Są to wielomilionowe inwestycje, z czego się ogromnie cieszymy – przekonywał.

– Pan burmistrz Maksymilian Ptak jest chyba najskuteczniejszym burmistrzem w tym województwie – odpowiedział wicemarszałek Wojciech Jankowiak. – Ja aż boję się tu przyjeżdżać, bo ilekroć tu jestem to burmistrz dziękuje za zrealizowaną inwestycję, ale jednocześnie przedkłada listę, i to coraz dłuższą listę potrzeb. (…) Skuteczność i upór burmistrza powodują, że tutaj się rzeczywiście wiele dzieje.

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski zwrócił uwagę na fakt, że to marszałek Jankowiak nadzoruje inwestycje drogowe, i że otwarty jest na potrzeby lokalnych społeczności. – Dziękuję kolego marszałku, bo dzięki temu udaje się poprawić bezpieczeństwo w wielu miejscach – podkreślał. – Widzimy na przykładzie Bukownicy, jak bardzo tutaj było niebezpiecznie, bo ten przebieg drogi jest taki, a nie inny, i myślę, że dzisiaj to bezpieczeństwo udało się poprawić.

Poseł Andrzej Grzyb wyznał, że oczekiwaniem mieszkańców jest pełna modernizacja całej tej drogi, od granic województwa po granice powiatu ostrzeszowskiego.  – A takim najbardziej oczekiwanym elementem jest w przyszłości obwodnica Ostrzeszowa – przekonywał. – Ale ona musi być skojarzona z droga szybkiego ruchu i to wszystko też jest w tych planach obecne.

Starosta Lech Janicki przekonywał, że należy się cieszyć z każdego zmodernizowanego odcinka drogi nr 449. Dodał równocześnie, że powiatowym kręgosłupem jest droga, która prowadzi od Czajkowa do Palat, a droga nr 449 jest przedłużeniem. – W przyszłym roku mamy zamiar zgłosić do realizacji kolejne odcinki: od Palat do Renty i od granicy z gminą Czajków (od strony Kraszewic) do Czajkowa. JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu Tygodnia

 

INWESTYCJE W PIGUŁCE:

 

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 449 w Bukownicy polegająca na budowie chodnika

Długość: 459 m

Wartość: 1,1 mln zł

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów S.A. z Ostrzeszowa

Zakres robót objął:

 • budowę chodnika o szer. 2 m z betonowej kostki brukowej (w terenie zabudowanym)
 • budowę zjazdów
 • poszerzenie drogi do 7 m
 • remont nawierzchni jezdni
 • likwidacja nieczynnego przejazdu kolejowego
 • utwardzenia poboczy
 • odwodnienie
 • odtworzenie oznakowania.

To kontynuacja zadania z 2020 r., w którym powstało 370 m chodnika za 1,2 mln zł.

 

Remont nawierzchni jezdni na odcinku drogi wojewódzkiej nr 449 Bukownica – Książenice

Długość: 2,1 km

Wartość: 2,1 mln zł

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów S.A. z Ostrzeszowa

Zakres robót objął:

 • ułożenie dwóch warstw nowej nawierzchni
 • odtworzenie krawędzi jezdni poprzez wykonanie nowej konstrukcji
 • remont dwóch zatok autobusowych
 • utwardzenie poboczy
 • remont rowów
 • odtworzenie oznakowania.

 

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest