Burmistrz Maksymilian Ptak złożył ślubowanie

Burmistrz Maksymilian Ptak obejmuje urząd, przedstawia swój program i zapowiada zmiany w grabowskim magistracie. – Chcę was zapewnić, że będę burmistrzem skutecznym w działaniu, otwartym na dialog i porozumienie – przekonywał podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej Grabowa nad Prosną.

 

– To dzięki wam, mieszkańcom gminy Grabów nad Prosną, jestem dziś w tym miejscu i to na wasze ręce składam podziękowania za każdy oddany na mnie głos. Dziś rozpoczynam nową drogę zawodową, która jest służbą dla was, wszystkich mieszkańców mojego rodzinnego Grabowa nad Prosną i całej naszej gminy – zaczął tuż po złożeniu ślubowania burmistrz. – Wiem, że ta droga nie zawsze będzie łatwa, będzie wymagała wielu poświęceń i zaangażowania, dlatego chcę was zapewnić, że będę burmistrzem skutecznym w działaniu, otwartym na dialog i porozumienie.

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej ósmej kadencji Ptak przedstawił najważniejsze cele, jakie stawia sobie jako burmistrz, choć – jak przekonywał – realizacja wielu z nich może się okazać bardzo trudna, z uwagi na zadłużenie gminy, stąd priorytetem ma być pozyskiwanie środków zewnętrznych.

To m.in. rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Palatach i Bukownicy, przywrócenie połączeń komunikacyjnych z Ostrowem Wlkp. i Kaliszem, rozwiązanie problemu toalet publicznych, pozyskanie środków zewnętrznych na rewitalizację grabowskiego rynku, budowa oraz uporządkowanie istniejących miejsc parkingowych czy budowa dróg i chodników.

Burmistrz wyznał, że jego zastępcą zostanie dotychczasowa dyrektor biura OLGD Anna Mądra, a sekretarzem miasta i gminy – pracująca w Urzędzie Ewa Krzykała. Zapowiedział też likwidację dwóch wydziałów.

– Jesteśmy przekonani, że okres sprawowania przez pana tej funkcji będzie dobrym czasem dla miasta i gminy Grabów nad Prosną – mówiła radna senior Bożena Klada.

Ostatni naczelnik miasta i gminy i w latach 1994-1998 burmistrz Ignacy Jackowiak wraz z życzeniami i gratulacjami przekazał Maksymilianowi Ptakowi pióro wieczne i długopis. – Aby projekty uchwał przez pana pisane i podejmowane decyzje były krótkie, zrozumiałe i trafne. By służyły mieszkańcom i rozwojowi gminy – przekonywał.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest