Burza przyniosła 130 tysięcy strat

Aż 13 razy interweniowali strażacy usuwając skutki burzy, jaka przetoczyła się w miniony wtorek przez teren powiatu ostrzeszowskiego. Straty wywołane przez burzę oszacowano wstępnie na blisko 130 tysięcy złotych.

Osiem z tych zdarzeń dotyczyło powalonych lub uszkodzonych drzew, które tarasowały drogi czy zrywały linie energetyczne. Zdarzenia te miały miejsce na terenach gmin: Mikstat – 1, Kobyla Góra – 1, Ostrzeszów – 2 oraz Doruchów – 4.

– W trzech przypadkach mieliśmy do czynienia z uszkodzonymi dachami: dwa z tych zdarzeń to dachy budynków gospodarczych a jedno to dach budynku mieszkalnego. Do wszystkich doszło na terenie Gminy Doruchów, w miejscowościach Zalesie oraz Tokarzew – mówi asp. Patryk Moś, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Doszło również do dwóch pożarów, które najprawdopodobniej zostały wywołane przez wyładowania atmosferyczne. Jeden z nich to pożar pojedynczego drzewa w Przytocznicy. Niestety drugi z pożarów był dużo bardziej poważny. W Torzeńcu, w gminie Doruchów, spaleniu uległ budynek gospodarczy a wraz z nim składowana w środku słoma oraz maszyny rolnicze.

W usuwaniu skutków burzy (nie wliczając pożaru w Torzeńcu) udział brało 15 zastępów z OSP oraz PSP w sile 74 ratowników. Przy pożarze budynku gospodarczego w Torzeńcu pracowało 10 zastępów straży (34 ratowników), w tym jednostki z terenu powiatu wieruszowskiego.

Straty wywołane przez burzę oszacowano wstępnie na blisko 130 tysięcy złotych.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest