Był pijany i poszukiwany

W minioną niedzielę na ul. 21 Stycznia w Ostrzeszowie, po telefonicznym zgłoszeniu pracownika ochrony jednej z firm, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który okazał się również osobą poszukiwaną.

2 stycznia o godz. 2.25 dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji został powiadomiony przez pracownika ochrony jednej z firm o nietrzeźwym kierującym, który jedzie przed nim renault.

– Funkcjonariusze wskazany pojazd zatrzymali na ul. 21 Stycznia w Ostrzeszowie – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Wewnątrz, na miejscu kierowcy siedział 45-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, opisany wcześniej przez zgłaszającego. W pojeździe oraz w jego pobliżu nie zastano innych osób.

W toku podjętych czynności mężczyznę poddano kontroli trzeźwości. Był pijany, w wydychanym powietrzu miał 2,6 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się również, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami oraz był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności za czyn z art. 178 a § 1 kodeksu karnego.

Od kierującego pobrano krew do badań, a następnie umieszczono w policyjnym areszcie.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest