Choć kolejny, to jednak nadal 14 a nie 15 przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim

47-letnia kobieta, która przebywa w izolacji domowej to kolejny – podany w poniedziałek rano – przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim.

Ne jest to jednak 15, jak wynikałoby z dotychczasowych wyliczeń, ale 14 tego typu przypadek w powiecie. Jak poinformował Urząd Wojewódzki w Poznaniu, w związku z aktualizacją przez WSSE danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski w jednym przypadku dokonano zmiany korygującej z uwagi na zdublowanie we wcześniejszym komunikacie. W komunikacie z 19 kwietnia wymieniono bowiem 21-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który – jak poinformował nas rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube – ujęty już został w jednym z wcześniejszych komunikatów.

Równocześnie – na podstawie dzisiejszego (20 kwietnia rano) komunikatu informujemy, że w Wielkopolsce wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie u 15 osób. Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 2 osoby: 38-letnia kobieta z powiatu leszczyńskiego oraz 78-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest