CZAJKÓW: Chcą wybudować nowe boisko

Najpewniej w przyszłym roku trzeba będzie znaleźć grunt i wybudować nowe boisko sportowe dla Ludowego Zespołu Sportowego w Czajkowie. Okazuje się bowiem, że to, na którym dzisiaj gra ich drużyna piłkarska nie spełnia norm boiska, na jakim mogą odbywać się rozgrywki w A-klasie, w której drużyna obecnie występuje.

Co prawda Związek warunkowo zgodził się, aby w tym sezonie (do czerwca 2022 r.) drużyna mogła rozgrywać mecze na tym boisku, później trzeba będzie jednak znaleźć inne rozwiązanie. Mają więc niespełna rok, aby postarać się o nową, spełniającą wymogi PZPN, pełnowymiarową płytę boiska.
– Do końca tej rundy musimy to boisko poprawić – wyznaje kapitan drużyny i równocześnie skarbnik klubu Sebastian Kaszubowski. Problemem jest zbyt mała szerokość płyty. – To boisko nie spełnia norm, jeśli chodzi o ,,okręgówkę’’ czy A klasę – przyznaje wójt Czajkowa Henryk Plichta. Co dalej?
W miejscu, gdzie znajduje się obecnie stadion sportowy wybudowany też został amfiteatr, obok parking, i to właśnie tutaj odbywa się większość gminnych imprez plenerowych typu dożynki czy Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych.
Jak podkreśla Sebastian Kaszubowski, obecna lokalizacja jest bardzo dobra, w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się bowiem: boisko, hala sportowa, orlik, szkoła, a wszystko w centrum Czajkowa.
– Zlokalizowany tam amfiteatr ogranicza możliwości, jeśli chodzi o poszerzenie płyty boiska. Żeby spełni ć wymagania PZPN musielibyśmy na pewno zlikwidować schody amfiteatru, co i tak niewiele by wniosło. Wtedy musielibyśmy zrobić boczne wejście do amfiteatru, co nie byłoby jednak docelowym rozwiązaniem. Poszerzenie tego boiska o 2-3 metry tak naprawdę niewiele wniesie – przyznaje wójt. – W tej sytuacji szukamy terenu, który ewentualnie moglibyśmy zakupić i na nim wybudować boisko sportowe.
Nie oznacza to jednak, że stare boisko zostałoby zlikwidowane. – Amfiteatr by został, bo to jest idealne miejsce na różnego rodzaju imprezy czy spotkania integracyjne – przekonuje Henryk Plichta. – To boisko służy też zlokalizowanej tuż obok szkole i tak powinno być dalej – dodaje.
Nowy stadion miałby już spełniać wszelkie normy, wokół boiska powstałaby też na pewno bieżnia, której obecnie brakuje. – To jest duża inwestycja, ale chętnie byśmy się z nią zmierzyli, gdyby udało się taki teren w rejonie Czajkowa dostać. Wtedy bylibyśmy skłonni taki grunt kupić i wybudować na nim nowe boisko sportowe – mówi włodarz gminy.
Na razie szukają, prowadzą rozmowy. Być może udałoby się doprowadzić do zamiany gruntów. -Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania – zapewnia Plichta. – Potrzebne jest około 1,5 ha ziemi, bo przecież obok płyty boiska, bieżni, powinny się tam znaleźć również parking, zaplecze socjalne, czyli ten grunt powinien być większy niż samo boisko.
Czas nagli. Gdyby jednak nie udało się w wyznaczonym terminie zrealizować planów związanych z budową nowego boiska – awaryjnie istnieje najpewniej możliwość skorzystania z życzliwości sąsiadów i odbywania rozgrywek na boisku w Kraszewicach czy Kuźnicy Grabowskiej.
JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest