CZAJKÓW: Ogień strawił samochody ciężarowe. Straty sięgają 200 tys. zł

Na 200 tysięcy złotych wyceniono wstępnie straty, jakie przyniósł pożar dwóch samochodów ciężarowych na terenie jednego z zakładów stolarskich w Czajkowie.

26 marca o północy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na terenie zakładu stolarskiego w Czajkowie.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa samochody ciężarowe objęte w całości pożarem – mówi mł. kpt. Radosław Gatkowski, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, strażacy wyposażeni w odpowiedni sprzęt podali dwa prądy wody na palące się pojazdy ciężarowe. Podjęte działania przyczyniły się do opanowania pożaru. Następnie przy wykorzystaniu specjalnego sprzętu wraz z operatorem, uzyskano dostęp do pozostałych zarzewi ognia, które dokładnie przelano wodą.

– Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe – dodaje kapitan. – Straty jakie powstały w wyniku tego zdarzenia oszacowano na 200 tys. zł

W działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej w sile 34 strażaków. RED

 

Fot. PSP Ostrzeszów

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest