CZAJKÓW: Parafialno – Gminne Święto Plonów (FILM)

O pomoc dla polskiej wsi dotkniętej klęską suszy zaapelował do władz państwowych i samorządowych podczas tegorocznych dożynek wójt Czajkowa Henryk Plichta. – Proszę o pomoc dla naszych rolników. Proszę o pomoc na miarę potrzeb i strat zgodnie ze złożonymi wnioskami. Bez tego wsparcia sami sobie nie poradzimy – przekonywał.

 

Tegoroczne Parafialno – Gminne Święto Plonów w Czajkowie rozpoczęła uroczysta msza święta, po której przez wieś przejechał barwny korowód dożynkowy.

Starostami tegorocznych dożynek byli Lucyna Jeziorek i Marek Kopeć. I to oni – w towarzystwie zespołu ,,Czajkowianki – przekazali na ręce wójta Henryka Plichty i księdza wikariusza Adriana Jurka dorodne bochny chleba.

  • Dożynki to okazja ku temu, aby oddać cześć pracy rolnikom, którzy najbardziej z nas wszystkich znają wartość chleba – podkreślał wójt. (…) – To dzięki nim i dzięki ich ciężkiej pracy, zapobiegliwości i uporowi co roku w dzień dożynek otrzymujemy to jakże ważne dla nas wszystkich zapewnienie, że jesteśmy bezpieczni, bo mamy chleb, którego wystarczy dla nas wszystkich.Tradycyjnie wszystkie sołectwa z terenu gminy zadbały, aby każdy mógł skosztować wybornego jadła, a i napić się było czego. Jak to w Czajkowie.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest